S7380 Sylvan | Floral, Yellow/Gold - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Item S7380 Sylvan
. Enjoy this stunning Fabric. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7380 Sylvan |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 50% Cotton, 35% Viscose, 15% Linen |
| Theme | Floral |
| Color | Yellow/Gold |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7380 Sylvan | Floral, Yellow/Gold - Greenhouse Fabric
S7380 Sylvan | Floral, Yellow/Gold - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Item S7380 Sylvan
. Enjoy this stunning Fabric. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7380 Sylvan |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 50% Cotton, 35% Viscose, 15% Linen |
| Theme | Floral |
| Color | Yellow/Gold |
$34.30
Original: $98.00
-65%S7380 Sylvan | Floral, Yellow/Gold - Greenhouse Fabric—
$98.00
$34.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Item S7380 Sylvan
. Enjoy this stunning Fabric. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7380 Sylvan |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 50% Cotton, 35% Viscose, 15% Linen |
| Theme | Floral |
| Color | Yellow/Gold |













