Sc271100003 | Sconset Stripe, Vert - Scalamandre Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Buy Scalamandre Fabric Pattern SC271100003 pattern name Sconset Stripe color name Vert from the collection Chatham Stripes & Plaids. Enjoy this stylish Fabric. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC271100003 |
| Pattern Name | Sconset Stripe |
| Collection | Chatham Stripes & Plaids |
| Width | 54" |
| Match | 0 |
| Pattern Repeat Length | 0 |
| Pattern Repeat Width | 6.625" |
| FIBER CONTENT | 100% SOLUTION DYED ACRYLIC |
| END-USE QUALITY | MEDIUM DUTY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Sc271100003 | Sconset Stripe, Vert - Scalamandre Fabric
Sc271100003 | Sconset Stripe, Vert - Scalamandre Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Buy Scalamandre Fabric Pattern SC271100003 pattern name Sconset Stripe color name Vert from the collection Chatham Stripes & Plaids. Enjoy this stylish Fabric. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC271100003 |
| Pattern Name | Sconset Stripe |
| Collection | Chatham Stripes & Plaids |
| Width | 54" |
| Match | 0 |
| Pattern Repeat Length | 0 |
| Pattern Repeat Width | 6.625" |
| FIBER CONTENT | 100% SOLUTION DYED ACRYLIC |
| END-USE QUALITY | MEDIUM DUTY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
$279.00
Sc271100003 | Sconset Stripe, Vert - Scalamandre Fabric—
$279.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Buy Scalamandre Fabric Pattern SC271100003 pattern name Sconset Stripe color name Vert from the collection Chatham Stripes & Plaids. Enjoy this stylish Fabric. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC271100003 |
| Pattern Name | Sconset Stripe |
| Collection | Chatham Stripes & Plaids |
| Width | 54" |
| Match | 0 |
| Pattern Repeat Length | 0 |
| Pattern Repeat Width | 6.625" |
| FIBER CONTENT | 100% SOLUTION DYED ACRYLIC |
| END-USE QUALITY | MEDIUM DUTY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |




