Sc273160003 | Backyard Bengal, Ivy - Scalamandre Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Purchase Scalamandre Fabric SKU SC273160003 pattern name Backyard Bengal color name Ivy from the collection Coast To Coast. Enjoy this impressive Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC273160003 |
| Pattern Name | Backyard Bengal |
| Collection | Coast To Coast |
| Width | 52.75" |
| Match | 0 |
| Pattern Repeat Length | 11.5" |
| Pattern Repeat Width | 8.75" |
| FIBER CONTENT | 100% UV POLYESTER |
| END-USE QUALITY | HEAVY DUTY |
| Color | Green |
| Theme | Animal Skin |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Sc273160003 | Backyard Bengal, Ivy - Scalamandre Fabric
Sc273160003 | Backyard Bengal, Ivy - Scalamandre Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Purchase Scalamandre Fabric SKU SC273160003 pattern name Backyard Bengal color name Ivy from the collection Coast To Coast. Enjoy this impressive Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC273160003 |
| Pattern Name | Backyard Bengal |
| Collection | Coast To Coast |
| Width | 52.75" |
| Match | 0 |
| Pattern Repeat Length | 11.5" |
| Pattern Repeat Width | 8.75" |
| FIBER CONTENT | 100% UV POLYESTER |
| END-USE QUALITY | HEAVY DUTY |
| Color | Green |
| Theme | Animal Skin |
$246.00
Sc273160003 | Backyard Bengal, Ivy - Scalamandre Fabric—
$246.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Purchase Scalamandre Fabric SKU SC273160003 pattern name Backyard Bengal color name Ivy from the collection Coast To Coast. Enjoy this impressive Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC273160003 |
| Pattern Name | Backyard Bengal |
| Collection | Coast To Coast |
| Width | 52.75" |
| Match | 0 |
| Pattern Repeat Length | 11.5" |
| Pattern Repeat Width | 8.75" |
| FIBER CONTENT | 100% UV POLYESTER |
| END-USE QUALITY | HEAVY DUTY |
| Color | Green |
| Theme | Animal Skin |




