Sc272500037 | Olympia Silk Taffeta, Sunrise - Scalamandre Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Search Scalamandre Fabric Item# SC272500037 pattern name Olympia Silk Taffeta color name Sunrise from the collection Silk Spectrum. Enjoy this popular Fabric. Swatches available. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC272500037 |
| Pattern Name | Olympia Silk Taffeta |
| Collection | Silk Spectrum |
| Width | 54" |
| Match | 0 |
| Pattern Repeat Length | 0" |
| Pattern Repeat Width | 0" |
| FIBER CONTENT | 100% SILK |
| END-USE QUALITY | LIGHT DUTY |
| Color | Orange |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Sc272500037 | Olympia Silk Taffeta, Sunrise - Scalamandre Fabric
Sc272500037 | Olympia Silk Taffeta, Sunrise - Scalamandre Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Search Scalamandre Fabric Item# SC272500037 pattern name Olympia Silk Taffeta color name Sunrise from the collection Silk Spectrum. Enjoy this popular Fabric. Swatches available. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC272500037 |
| Pattern Name | Olympia Silk Taffeta |
| Collection | Silk Spectrum |
| Width | 54" |
| Match | 0 |
| Pattern Repeat Length | 0" |
| Pattern Repeat Width | 0" |
| FIBER CONTENT | 100% SILK |
| END-USE QUALITY | LIGHT DUTY |
| Color | Orange |
| Theme | Solid |
$297.00
Sc272500037 | Olympia Silk Taffeta, Sunrise - Scalamandre Fabric—
$297.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Search Scalamandre Fabric Item# SC272500037 pattern name Olympia Silk Taffeta color name Sunrise from the collection Silk Spectrum. Enjoy this popular Fabric. Swatches available. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC272500037 |
| Pattern Name | Olympia Silk Taffeta |
| Collection | Silk Spectrum |
| Width | 54" |
| Match | 0 |
| Pattern Repeat Length | 0" |
| Pattern Repeat Width | 0" |
| FIBER CONTENT | 100% SILK |
| END-USE QUALITY | LIGHT DUTY |
| Color | Orange |
| Theme | Solid |




