SCWP885060003 | Tigress Wallcovering, Grassland - Scalamandre Wallpaper
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SCWP885060003 |
| Pattern Name | Tigress Wallcovering |
| Color Name | Grassland |
| Width | 53" |
| Match | STRAIGHT |
| Trim | UNTRIMMED |
| Roll Size | 8 |
| Content | 28% LINEN 28% COTTON, 8% VISCOSE 36% PAPER |
| Color | Green |
| Theme | Animals |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCWP885060003 | Tigress Wallcovering, Grassland - Scalamandre Wallpaper
SCWP885060003 | Tigress Wallcovering, Grassland - Scalamandre Wallpaper
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SCWP885060003 |
| Pattern Name | Tigress Wallcovering |
| Color Name | Grassland |
| Width | 53" |
| Match | STRAIGHT |
| Trim | UNTRIMMED |
| Roll Size | 8 |
| Content | 28% LINEN 28% COTTON, 8% VISCOSE 36% PAPER |
| Color | Green |
| Theme | Animals |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SCWP885060003 |
| Pattern Name | Tigress Wallcovering |
| Color Name | Grassland |
| Width | 53" |
| Match | STRAIGHT |
| Trim | UNTRIMMED |
| Roll Size | 8 |
| Content | 28% LINEN 28% COTTON, 8% VISCOSE 36% PAPER |
| Color | Green |
| Theme | Animals |

















