SCWP885060004 | Tigress Wallcovering, Desert Sand - Scalamandre Wallpaper
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SCWP885060004 |
| Pattern Name | Tigress Wallcovering |
| Color Name | Desert Sand |
| Width | 53" |
| Match | STRAIGHT |
| Trim | UNTRIMMED |
| Roll Size | 8 |
| Content | 28% LINEN 28% COTTON, 8% VISCOSE 36% PAPER |
| Color | Beige |
| Theme | Animals |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SCWP885060004 | Tigress Wallcovering, Desert Sand - Scalamandre Wallpaper
SCWP885060004 | Tigress Wallcovering, Desert Sand - Scalamandre Wallpaper
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SCWP885060004 |
| Pattern Name | Tigress Wallcovering |
| Color Name | Desert Sand |
| Width | 53" |
| Match | STRAIGHT |
| Trim | UNTRIMMED |
| Roll Size | 8 |
| Content | 28% LINEN 28% COTTON, 8% VISCOSE 36% PAPER |
| Color | Beige |
| Theme | Animals |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SCWP885060004 |
| Pattern Name | Tigress Wallcovering |
| Color Name | Desert Sand |
| Width | 53" |
| Match | STRAIGHT |
| Trim | UNTRIMMED |
| Roll Size | 8 |
| Content | 28% LINEN 28% COTTON, 8% VISCOSE 36% PAPER |
| Color | Beige |
| Theme | Animals |

















