Stacked.24.0 | Stacked, Art District - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | STACKED.24.0 |
| Pattern Name | Stacked |
| Collection | Art District |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 33.5" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | White |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING W4266 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Stacked.24.0 | Stacked, Art District - Kravet Couture Fabric
Stacked.24.0 | Stacked, Art District - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | STACKED.24.0 |
| Pattern Name | Stacked |
| Collection | Art District |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 33.5" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | White |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING W4266 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | STACKED.24.0 |
| Pattern Name | Stacked |
| Collection | Art District |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 33.5" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | White |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING W4266 |












