Swami.11.0 | Swami, Art District - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | SWAMI.11.0 |
| Pattern Name | Swami |
| Collection | Art District |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 29.7" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 82%;LINEN - 18% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Ivory |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING W4268 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Swami.11.0 | Swami, Art District - Kravet Couture Fabric
Swami.11.0 | Swami, Art District - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | SWAMI.11.0 |
| Pattern Name | Swami |
| Collection | Art District |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 29.7" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 82%;LINEN - 18% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Ivory |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING W4268 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | SWAMI.11.0 |
| Pattern Name | Swami |
| Collection | Art District |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 29.7" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 82%;LINEN - 18% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Ivory |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING W4268 |












