Swami.155.0 | Swami, Art District - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | SWAMI.155.0 |
| Pattern Name | Swami |
| Collection | Art District |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 29.7" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 82%;LINEN - 18% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Swami.155.0 | Swami, Art District - Kravet Couture Fabric
Swami.155.0 | Swami, Art District - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | SWAMI.155.0 |
| Pattern Name | Swami |
| Collection | Art District |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 29.7" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 82%;LINEN - 18% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
Original: $256.73
-65%$256.73
$89.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | SWAMI.155.0 |
| Pattern Name | Swami |
| Collection | Art District |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 29.7" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 82%;LINEN - 18% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |












