T10347 | Hampton, White - Thibaut Wallpaper
Priced per 4-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 8-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Select Thibaut Wallpaper Pattern T10347, pattern name Hampton, color name White, from the Grasscloth Resource 7 collection. Hampton is made from tightly woven paper giving it a fabric-like quality and appearance. A timeless and universal wallcovering, it is offered in a wide variety of soft tones to rich forest green and cognac. Enjoy this dazzling Wallpaper. Swatches available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T10347 |
| Pattern Name | Hampton |
| Collection | Grasscloth Resource 7 |
| Width | 36 in (91.44 cm) |
| Match | Random Match Reverse Hang |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Paper and Rayon on Non Woven |
| Single Roll Area | 36.00 sq/ft (3.34 sq m) |
| Single Roll Length | 4 yd (3.66 m) |
| Double Roll Area | 72.00 sq/ft (6.69 sq m) |
| Double Roll Length | 8 yd (7.32 m) |
| Color | Neutral |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

T10347 | Hampton, White - Thibaut Wallpaper
T10347 | Hampton, White - Thibaut Wallpaper
Priced per 4-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 8-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Select Thibaut Wallpaper Pattern T10347, pattern name Hampton, color name White, from the Grasscloth Resource 7 collection. Hampton is made from tightly woven paper giving it a fabric-like quality and appearance. A timeless and universal wallcovering, it is offered in a wide variety of soft tones to rich forest green and cognac. Enjoy this dazzling Wallpaper. Swatches available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T10347 |
| Pattern Name | Hampton |
| Collection | Grasscloth Resource 7 |
| Width | 36 in (91.44 cm) |
| Match | Random Match Reverse Hang |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Paper and Rayon on Non Woven |
| Single Roll Area | 36.00 sq/ft (3.34 sq m) |
| Single Roll Length | 4 yd (3.66 m) |
| Double Roll Area | 72.00 sq/ft (6.69 sq m) |
| Double Roll Length | 8 yd (7.32 m) |
| Color | Neutral |
| Theme | Solid |
$103.04
Original: $294.40
-65%T10347 | Hampton, White - Thibaut Wallpaper—
$294.40
$103.04Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced per 4-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 8-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Select Thibaut Wallpaper Pattern T10347, pattern name Hampton, color name White, from the Grasscloth Resource 7 collection. Hampton is made from tightly woven paper giving it a fabric-like quality and appearance. A timeless and universal wallcovering, it is offered in a wide variety of soft tones to rich forest green and cognac. Enjoy this dazzling Wallpaper. Swatches available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T10347 |
| Pattern Name | Hampton |
| Collection | Grasscloth Resource 7 |
| Width | 36 in (91.44 cm) |
| Match | Random Match Reverse Hang |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Paper and Rayon on Non Woven |
| Single Roll Area | 36.00 sq/ft (3.34 sq m) |
| Single Roll Length | 4 yd (3.66 m) |
| Double Roll Area | 72.00 sq/ft (6.69 sq m) |
| Double Roll Length | 8 yd (7.32 m) |
| Color | Neutral |
| Theme | Solid |












