T24426 | Namonaki, Black - Thibaut Wallpaper
Priced per 4-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 8-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Select Thibaut Wallpaper Pattern T24426, pattern name Namonaki, color name Black, from the Yutori collection. This wallcovering is named after Namonaki pond in Japan, better known as Monet's pond for its resemblance to his 'Water Lillies' series. Our Namonaki wallcovering is made from lotus leaves, dried and cut up to create a mosaic of squares hand laid on metallic paper. The colorway includes both natural and black-dyed leaves. Enjoy this dazzling Wallpaper. Swatches available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T24426 |
| Pattern Name | Namonaki |
| Collection | Yutori |
| Width | 36 in (91.44 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Waterlily Leaves and Foil |
| Single Roll Area | 36.00 sq/ft (3.34 sq m) |
| Single Roll Length | 4 yd (3.66 m) |
| Double Roll Area | 72.00 sq/ft (6.69 sq m) |
| Double Roll Length | 8 yd (7.32 m) |
| Color | Gold |
| Theme | Organic Textures |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

T24426 | Namonaki, Black - Thibaut Wallpaper
T24426 | Namonaki, Black - Thibaut Wallpaper
Priced per 4-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 8-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Select Thibaut Wallpaper Pattern T24426, pattern name Namonaki, color name Black, from the Yutori collection. This wallcovering is named after Namonaki pond in Japan, better known as Monet's pond for its resemblance to his 'Water Lillies' series. Our Namonaki wallcovering is made from lotus leaves, dried and cut up to create a mosaic of squares hand laid on metallic paper. The colorway includes both natural and black-dyed leaves. Enjoy this dazzling Wallpaper. Swatches available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T24426 |
| Pattern Name | Namonaki |
| Collection | Yutori |
| Width | 36 in (91.44 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Waterlily Leaves and Foil |
| Single Roll Area | 36.00 sq/ft (3.34 sq m) |
| Single Roll Length | 4 yd (3.66 m) |
| Double Roll Area | 72.00 sq/ft (6.69 sq m) |
| Double Roll Length | 8 yd (7.32 m) |
| Color | Gold |
| Theme | Organic Textures |
$250.60
Original: $716.00
-65%T24426 | Namonaki, Black - Thibaut Wallpaper—
$716.00
$250.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced per 4-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 8-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Select Thibaut Wallpaper Pattern T24426, pattern name Namonaki, color name Black, from the Yutori collection. This wallcovering is named after Namonaki pond in Japan, better known as Monet's pond for its resemblance to his 'Water Lillies' series. Our Namonaki wallcovering is made from lotus leaves, dried and cut up to create a mosaic of squares hand laid on metallic paper. The colorway includes both natural and black-dyed leaves. Enjoy this dazzling Wallpaper. Swatches available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T24426 |
| Pattern Name | Namonaki |
| Collection | Yutori |
| Width | 36 in (91.44 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Waterlily Leaves and Foil |
| Single Roll Area | 36.00 sq/ft (3.34 sq m) |
| Single Roll Length | 4 yd (3.66 m) |
| Double Roll Area | 72.00 sq/ft (6.69 sq m) |
| Double Roll Length | 8 yd (7.32 m) |
| Color | Gold |
| Theme | Organic Textures |












