T24408 | Overlook, Beige - Thibaut Wallpaper
Priced per 4-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 8-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Looking for Thibaut Wallpaper SKU# T24408, pattern name Overlook, color name Beige, from the Yutori collection. Overlook evokes the gentle silhouette of hazy mountains in the distance, offering a soft, atmospheric backdrop of abstract, indistinct shapes. Printed on fine abaca, this wallcovering features subtle texture and layered tones of gold, copper, spruce, and bark. Enjoy this dazzling Wallpaper. Swatches always available online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T24408 |
| Pattern Name | Overlook |
| Collection | Yutori |
| Width | 36 in (91.44 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Abaca |
| Single Roll Area | 36.00 sq/ft (3.34 sq m) |
| Single Roll Length | 4 yd (3.66 m) |
| Double Roll Area | 72.00 sq/ft (6.69 sq m) |
| Double Roll Length | 8 yd (7.32 m) |
| Color | Beige |
| Theme | Organic Textures |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

T24408 | Overlook, Beige - Thibaut Wallpaper
T24408 | Overlook, Beige - Thibaut Wallpaper
Priced per 4-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 8-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Looking for Thibaut Wallpaper SKU# T24408, pattern name Overlook, color name Beige, from the Yutori collection. Overlook evokes the gentle silhouette of hazy mountains in the distance, offering a soft, atmospheric backdrop of abstract, indistinct shapes. Printed on fine abaca, this wallcovering features subtle texture and layered tones of gold, copper, spruce, and bark. Enjoy this dazzling Wallpaper. Swatches always available online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T24408 |
| Pattern Name | Overlook |
| Collection | Yutori |
| Width | 36 in (91.44 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Abaca |
| Single Roll Area | 36.00 sq/ft (3.34 sq m) |
| Single Roll Length | 4 yd (3.66 m) |
| Double Roll Area | 72.00 sq/ft (6.69 sq m) |
| Double Roll Length | 8 yd (7.32 m) |
| Color | Beige |
| Theme | Organic Textures |
$109.20
Original: $312.00
-65%T24408 | Overlook, Beige - Thibaut Wallpaper—
$312.00
$109.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced per 4-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 8-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Looking for Thibaut Wallpaper SKU# T24408, pattern name Overlook, color name Beige, from the Yutori collection. Overlook evokes the gentle silhouette of hazy mountains in the distance, offering a soft, atmospheric backdrop of abstract, indistinct shapes. Printed on fine abaca, this wallcovering features subtle texture and layered tones of gold, copper, spruce, and bark. Enjoy this dazzling Wallpaper. Swatches always available online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T24408 |
| Pattern Name | Overlook |
| Collection | Yutori |
| Width | 36 in (91.44 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Abaca |
| Single Roll Area | 36.00 sq/ft (3.34 sq m) |
| Single Roll Length | 4 yd (3.66 m) |
| Double Roll Area | 72.00 sq/ft (6.69 sq m) |
| Double Roll Length | 8 yd (7.32 m) |
| Color | Beige |
| Theme | Organic Textures |












