Versailles.E23162.0 | Kravet Design, Versailles Velvets Plus Ii - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | VERSAILLES.E23162.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Versailles Velvets Plus Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ;CREASE RESISTANT FINISH ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Red |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Versailles.E23162.0 | Kravet Design, Versailles Velvets Plus Ii - Kravet Design Fabric
Versailles.E23162.0 | Kravet Design, Versailles Velvets Plus Ii - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | VERSAILLES.E23162.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Versailles Velvets Plus Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ;CREASE RESISTANT FINISH ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Red |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | VERSAILLES.E23162.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Versailles Velvets Plus Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ;CREASE RESISTANT FINISH ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Red |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |












