Vr1507 | Caviar, Ginkgo Silhouette - Ronald Redding Wallpaper
| Brand | Ronald Redding |
| Pattern Number | VR1507 |
| Pattern Name | Ginkgo Silhouette |
| Collection | Caviar |
| Width | 27" |
| Match | Drop |
| Repeat | 25.25" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Cork |
| Washability | Dust and Vacuum |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 60.8 square feet |
| Color | Neutral |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Vr1507 | Caviar, Ginkgo Silhouette - Ronald Redding Wallpaper
Vr1507 | Caviar, Ginkgo Silhouette - Ronald Redding Wallpaper
| Brand | Ronald Redding |
| Pattern Number | VR1507 |
| Pattern Name | Ginkgo Silhouette |
| Collection | Caviar |
| Width | 27" |
| Match | Drop |
| Repeat | 25.25" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Cork |
| Washability | Dust and Vacuum |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 60.8 square feet |
| Color | Neutral |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Ronald Redding |
| Pattern Number | VR1507 |
| Pattern Name | Ginkgo Silhouette |
| Collection | Caviar |
| Width | 27" |
| Match | Drop |
| Repeat | 25.25" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Cork |
| Washability | Dust and Vacuum |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 60.8 square feet |
| Color | Neutral |
| Theme | Botanical |

















