Vr1537 | Caviar, Cotswolds Poppies - Ronald Redding Wallpaper
| Brand | Ronald Redding |
| Pattern Number | VR1537 |
| Pattern Name | Cotswolds Poppies |
| Collection | Caviar |
| Width | 27" |
| Match | Straight |
| Repeat | 27" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Washable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 60.8 square feet |
| Color | Pink |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Vr1537 | Caviar, Cotswolds Poppies - Ronald Redding Wallpaper
Vr1537 | Caviar, Cotswolds Poppies - Ronald Redding Wallpaper
| Brand | Ronald Redding |
| Pattern Number | VR1537 |
| Pattern Name | Cotswolds Poppies |
| Collection | Caviar |
| Width | 27" |
| Match | Straight |
| Repeat | 27" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Washable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 60.8 square feet |
| Color | Pink |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Ronald Redding |
| Pattern Number | VR1537 |
| Pattern Name | Cotswolds Poppies |
| Collection | Caviar |
| Width | 27" |
| Match | Straight |
| Repeat | 27" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Washable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 60.8 square feet |
| Color | Pink |
| Theme | Botanical |

















