W4289-51 | Kravet Design, Blue Insects - Kravet Design Wallpaper - W4289.51.0
Price and sold by the 9 yard Roll.
Search Kravet Design Wallpaper Item# W4289.51.0 pattern name Kravet Design from the collection Rifle Paper Co Third Edition. Enjoy this W4289 Insects Wallpaper. Swatches available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4289.51.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Rifle Paper Co Third Edition |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | NON WOVEN - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Insects |
| Notes | ROLL SIZE:27" X 9YDS |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4289-51 | Kravet Design, Blue Insects - Kravet Design Wallpaper - W4289.51.0
W4289-51 | Kravet Design, Blue Insects - Kravet Design Wallpaper - W4289.51.0
Price and sold by the 9 yard Roll.
Search Kravet Design Wallpaper Item# W4289.51.0 pattern name Kravet Design from the collection Rifle Paper Co Third Edition. Enjoy this W4289 Insects Wallpaper. Swatches available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4289.51.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Rifle Paper Co Third Edition |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | NON WOVEN - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Insects |
| Notes | ROLL SIZE:27" X 9YDS |
$133.43
W4289-51 | Kravet Design, Blue Insects - Kravet Design Wallpaper - W4289.51.0—
$133.43
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Price and sold by the 9 yard Roll.
Search Kravet Design Wallpaper Item# W4289.51.0 pattern name Kravet Design from the collection Rifle Paper Co Third Edition. Enjoy this W4289 Insects Wallpaper. Swatches available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4289.51.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Rifle Paper Co Third Edition |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | NON WOVEN - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Insects |
| Notes | ROLL SIZE:27" X 9YDS |





