W4289-517 | Kravet Design, Multi Insects - Kravet Design Wallpaper - W4289.517.0
Price and sold by the 9 yard Roll.
Select Kravet Design Wallpaper SKU W4289.517.0 pattern name Kravet Design from the collection Rifle Paper Co Third Edition. Enjoy this W4289-517 Insects Wallpaper. Samples always available online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4289.517.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Rifle Paper Co Third Edition |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | NON WOVEN - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Multi |
| Theme | Insects |
| Notes | ROLL SIZE:27" X 9YDS |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4289-517 | Kravet Design, Multi Insects - Kravet Design Wallpaper - W4289.517.0
W4289-517 | Kravet Design, Multi Insects - Kravet Design Wallpaper - W4289.517.0
Price and sold by the 9 yard Roll.
Select Kravet Design Wallpaper SKU W4289.517.0 pattern name Kravet Design from the collection Rifle Paper Co Third Edition. Enjoy this W4289-517 Insects Wallpaper. Samples always available online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4289.517.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Rifle Paper Co Third Edition |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | NON WOVEN - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Multi |
| Theme | Insects |
| Notes | ROLL SIZE:27" X 9YDS |
$46.70
Original: $133.43
-65%W4289-517 | Kravet Design, Multi Insects - Kravet Design Wallpaper - W4289.517.0—
$133.43
$46.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Price and sold by the 9 yard Roll.
Select Kravet Design Wallpaper SKU W4289.517.0 pattern name Kravet Design from the collection Rifle Paper Co Third Edition. Enjoy this W4289-517 Insects Wallpaper. Samples always available online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4289.517.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Rifle Paper Co Third Edition |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | NON WOVEN - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Multi |
| Theme | Insects |
| Notes | ROLL SIZE:27" X 9YDS |





