W4302-816 | Kravet Design, Floral - Kravet Wallpaper
| Brand | Kravet |
| Pattern Number | W4302.816.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Rifle Paper Co Third Edition |
| Width | 81" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 81" |
| Unit of measure | EACH |
| Content | NON WOVEN - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Beige |
| Theme | Floral |
| Notes | PANELS A, B, & C PKGD IN 1 CONTINUOS RL |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4302-816 | Kravet Design, Floral - Kravet Wallpaper
W4302-816 | Kravet Design, Floral - Kravet Wallpaper
| Brand | Kravet |
| Pattern Number | W4302.816.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Rifle Paper Co Third Edition |
| Width | 81" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 81" |
| Unit of measure | EACH |
| Content | NON WOVEN - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Beige |
| Theme | Floral |
| Notes | PANELS A, B, & C PKGD IN 1 CONTINUOS RL |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet |
| Pattern Number | W4302.816.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Rifle Paper Co Third Edition |
| Width | 81" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 81" |
| Unit of measure | EACH |
| Content | NON WOVEN - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Beige |
| Theme | Floral |
| Notes | PANELS A, B, & C PKGD IN 1 CONTINUOS RL |






















