W4322-530 | Kravet Design, Green Botanical - Kravet Design Wallpaper - W4322.530.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4322.530.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Decorative Vinyls |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 36" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | TYPE II VINYL - 60%;CELLULOSE - 30%;POLYESTER MICROFIBER - 10% |
| Finish | CALENDERED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4322-530 | Kravet Design, Green Botanical - Kravet Design Wallpaper - W4322.530.0
W4322-530 | Kravet Design, Green Botanical - Kravet Design Wallpaper - W4322.530.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4322.530.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Decorative Vinyls |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 36" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | TYPE II VINYL - 60%;CELLULOSE - 30%;POLYESTER MICROFIBER - 10% |
| Finish | CALENDERED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4322.530.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Decorative Vinyls |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 36" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | TYPE II VINYL - 60%;CELLULOSE - 30%;POLYESTER MICROFIBER - 10% |
| Finish | CALENDERED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
| Notes | 0 |

















