W4374-81 | Kravet Design, Black Geometric - Kravet Design Wallpaper - W4374.81.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4374.81.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Modern Wallcovering |
| Width | 20.5" |
| Vert. Repeat | 12.6" |
| Horz. Repeat | 20.5" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 80%;ACRYLIC LATEX - 20% |
| Finish | |
| Clean Code | Z |
| Color | Black |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4374-81 | Kravet Design, Black Geometric - Kravet Design Wallpaper - W4374.81.0
W4374-81 | Kravet Design, Black Geometric - Kravet Design Wallpaper - W4374.81.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4374.81.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Modern Wallcovering |
| Width | 20.5" |
| Vert. Repeat | 12.6" |
| Horz. Repeat | 20.5" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 80%;ACRYLIC LATEX - 20% |
| Finish | |
| Clean Code | Z |
| Color | Black |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4374.81.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Modern Wallcovering |
| Width | 20.5" |
| Vert. Repeat | 12.6" |
| Horz. Repeat | 20.5" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 80%;ACRYLIC LATEX - 20% |
| Finish | |
| Clean Code | Z |
| Color | Black |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |






















