W4408-1611 | Kravet Design, Grey Botanical - Kravet Wallpaper - W4408.1611.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4408.1611.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Ronald Redding Astoria |
| Width | 36" |
| Vert. Repeat | 11.8" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SISAL - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ;EMBROIDERED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Grey |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4408-1611 | Kravet Design, Grey Botanical - Kravet Wallpaper - W4408.1611.0
W4408-1611 | Kravet Design, Grey Botanical - Kravet Wallpaper - W4408.1611.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4408.1611.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Ronald Redding Astoria |
| Width | 36" |
| Vert. Repeat | 11.8" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SISAL - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ;EMBROIDERED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Grey |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4408.1611.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Ronald Redding Astoria |
| Width | 36" |
| Vert. Repeat | 11.8" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SISAL - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ;EMBROIDERED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Grey |
| Theme | Botanical |

















