W4420-516 | Symphony Wp, Blue Botanical - Kravet Couture Wallpaper - W4420.516.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4420.516.0 |
| Pattern Name | Symphony Wp |
| Collection | Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 36.41" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 49%;BINDER - 39%;POLYESTER - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
| Notes | LINER RECOMMENDED,COORD PRINT:SYMPHONY;COORD WP: W4421,W4422 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4420-516 | Symphony Wp, Blue Botanical - Kravet Couture Wallpaper - W4420.516.0
W4420-516 | Symphony Wp, Blue Botanical - Kravet Couture Wallpaper - W4420.516.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4420.516.0 |
| Pattern Name | Symphony Wp |
| Collection | Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 36.41" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 49%;BINDER - 39%;POLYESTER - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
| Notes | LINER RECOMMENDED,COORD PRINT:SYMPHONY;COORD WP: W4421,W4422 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4420.516.0 |
| Pattern Name | Symphony Wp |
| Collection | Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 36.41" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 49%;BINDER - 39%;POLYESTER - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
| Notes | LINER RECOMMENDED,COORD PRINT:SYMPHONY;COORD WP: W4421,W4422 |

















