12216 | Mattie Thyme - Mag Fabric
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12216 |
| Pattern Name | Mattie Thyme |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 4.5" |
| Vertical Repeat | 6.75" |
| Content | 75% COTTON, 25% LINEN |
| Double Rubs | 15,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Green |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12216 | Mattie Thyme - Mag Fabric
12216 | Mattie Thyme - Mag Fabric
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12216 |
| Pattern Name | Mattie Thyme |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 4.5" |
| Vertical Repeat | 6.75" |
| Content | 75% COTTON, 25% LINEN |
| Double Rubs | 15,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Green |
| Theme | Floral |
Original: $78.20
-65%$78.20
$27.37Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12216 |
| Pattern Name | Mattie Thyme |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 4.5" |
| Vertical Repeat | 6.75" |
| Content | 75% COTTON, 25% LINEN |
| Double Rubs | 15,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Green |
| Theme | Floral |














