12296 | Kenley Madras - Mag Fabric
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12296 |
| Pattern Name | Kenley Madras |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 27" |
| Vertical Repeat | 27" |
| Content | 83% POLY, 17% COTTON |
| Double Rubs | 35,000 MAR |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12296 | Kenley Madras - Mag Fabric
12296 | Kenley Madras - Mag Fabric
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12296 |
| Pattern Name | Kenley Madras |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 27" |
| Vertical Repeat | 27" |
| Content | 83% POLY, 17% COTTON |
| Double Rubs | 35,000 MAR |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12296 |
| Pattern Name | Kenley Madras |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 27" |
| Vertical Repeat | 27" |
| Content | 83% POLY, 17% COTTON |
| Double Rubs | 35,000 MAR |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Check/Plaid |













