175048 | Chinois Palais, Neutral - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 175048 |
| Pattern Name | Chinois Palais |
| Collection | Mary Mcdonald |
| Width | 56" (142CM)" |
| Match | PANEL |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 131 1/2" (334 CM) |
| Minimum Order Quantity | 3.65 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Neutral |
| Theme | Birds |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






175048 | Chinois Palais, Neutral - Schumacher Fabric
175048 | Chinois Palais, Neutral - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 175048 |
| Pattern Name | Chinois Palais |
| Collection | Mary Mcdonald |
| Width | 56" (142CM)" |
| Match | PANEL |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 131 1/2" (334 CM) |
| Minimum Order Quantity | 3.65 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Neutral |
| Theme | Birds |
Original: $241.50
-65%$241.50
$84.52Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 175048 |
| Pattern Name | Chinois Palais |
| Collection | Mary Mcdonald |
| Width | 56" (142CM)" |
| Match | PANEL |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 131 1/2" (334 CM) |
| Minimum Order Quantity | 3.65 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Neutral |
| Theme | Birds |












