178156 | Salisbury Chintz, Taupe - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 178156 |
| Pattern Name | Salisbury Chintz |
| Collection | Schumacher Classics |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 39 1/4" (100CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




178156 | Salisbury Chintz, Taupe - Schumacher Fabric
178156 | Salisbury Chintz, Taupe - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 178156 |
| Pattern Name | Salisbury Chintz |
| Collection | Schumacher Classics |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 39 1/4" (100CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 178156 |
| Pattern Name | Salisbury Chintz |
| Collection | Schumacher Classics |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 39 1/4" (100CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Floral |














