179741 | Dianthus Hand Block Print, Indigo & Iron - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 179741 |
| Pattern Name | Dianthus Hand Block Print |
| Collection | Molly Mahon |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 7" (25CM) |
| Vertical Repeat | 9 7/8" (25CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



179741 | Dianthus Hand Block Print, Indigo & Iron - Schumacher Fabric
179741 | Dianthus Hand Block Print, Indigo & Iron - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 179741 |
| Pattern Name | Dianthus Hand Block Print |
| Collection | Molly Mahon |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 7" (25CM) |
| Vertical Repeat | 9 7/8" (25CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 179741 |
| Pattern Name | Dianthus Hand Block Print |
| Collection | Molly Mahon |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 7" (25CM) |
| Vertical Repeat | 9 7/8" (25CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | Floral |














