179841 | Poppy Hand Block Print, Mustard & Sky - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 179841 |
| Pattern Name | Poppy Hand Block Print |
| Collection | Molly Mahon |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8.875" (22.86CM) |
| Vertical Repeat | 13" (33CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Multi Color |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





179841 | Poppy Hand Block Print, Mustard & Sky - Schumacher Fabric
179841 | Poppy Hand Block Print, Mustard & Sky - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 179841 |
| Pattern Name | Poppy Hand Block Print |
| Collection | Molly Mahon |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8.875" (22.86CM) |
| Vertical Repeat | 13" (33CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Multi Color |
| Theme | Floral |
Original: $304.50
-65%$304.50
$106.57Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 179841 |
| Pattern Name | Poppy Hand Block Print |
| Collection | Molly Mahon |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8.875" (22.86CM) |
| Vertical Repeat | 13" (33CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Multi Color |
| Theme | Floral |














