180594 | Mathis Ticking Stripe, Flax - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 180594 |
| Pattern Name | Mathis Ticking Stripe |
| Collection | A Country Life |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1" (3CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 47% LINEN, 5% RAYON, 48% HEMP |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



180594 | Mathis Ticking Stripe, Flax - Schumacher Fabric
180594 | Mathis Ticking Stripe, Flax - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 180594 |
| Pattern Name | Mathis Ticking Stripe |
| Collection | A Country Life |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1" (3CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 47% LINEN, 5% RAYON, 48% HEMP |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 180594 |
| Pattern Name | Mathis Ticking Stripe |
| Collection | A Country Life |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1" (3CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 47% LINEN, 5% RAYON, 48% HEMP |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |












