Candolim.606.0 | Candolim, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | CANDOLIM.606.0 |
| Pattern Name | Candolim |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 24" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 49%;COTTON - 38%;NYLON - 13% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Brown |
| Theme | Ethnic |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Candolim.606.0 | Candolim, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
Candolim.606.0 | Candolim, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | CANDOLIM.606.0 |
| Pattern Name | Candolim |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 24" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 49%;COTTON - 38%;NYLON - 13% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Brown |
| Theme | Ethnic |
Original: $217.35
-65%$217.35
$76.07Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | CANDOLIM.606.0 |
| Pattern Name | Candolim |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 24" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 49%;COTTON - 38%;NYLON - 13% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Brown |
| Theme | Ethnic |













