182252 | Covey Hedge, Midnight - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182252 |
| Pattern Name | Covey Hedge |
| Collection | A Country Life |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 28" (71CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Birds |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




182252 | Covey Hedge, Midnight - Schumacher Fabric
182252 | Covey Hedge, Midnight - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182252 |
| Pattern Name | Covey Hedge |
| Collection | A Country Life |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 28" (71CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Birds |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182252 |
| Pattern Name | Covey Hedge |
| Collection | A Country Life |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 28" (71CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Birds |












