182541 | Chaney Floral, Sand - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182541 |
| Pattern Name | Chaney Floral |
| Collection | Schumacher Original Prints |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 36" (91CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 38% COTTON, 49% LINEN, 13% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Beige |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




182541 | Chaney Floral, Sand - Schumacher Fabric
182541 | Chaney Floral, Sand - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182541 |
| Pattern Name | Chaney Floral |
| Collection | Schumacher Original Prints |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 36" (91CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 38% COTTON, 49% LINEN, 13% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Beige |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182541 |
| Pattern Name | Chaney Floral |
| Collection | Schumacher Original Prints |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 36" (91CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 38% COTTON, 49% LINEN, 13% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Beige |
| Theme | Floral |














