182730 | Leonora Warp Print, Jewel - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182730 |
| Pattern Name | Leonora Warp Print |
| Collection | Acquerello |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/4" (34CM) |
| Vertical Repeat | 13 3/8" (34CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% COTTON, 60% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




182730 | Leonora Warp Print, Jewel - Schumacher Fabric
182730 | Leonora Warp Print, Jewel - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182730 |
| Pattern Name | Leonora Warp Print |
| Collection | Acquerello |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/4" (34CM) |
| Vertical Repeat | 13 3/8" (34CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% COTTON, 60% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Floral |
Original: $311.50
-65%$311.50
$109.02Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182730 |
| Pattern Name | Leonora Warp Print |
| Collection | Acquerello |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/4" (34CM) |
| Vertical Repeat | 13 3/8" (34CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% COTTON, 60% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Floral |














