182970 | Dahlia Garden, Green - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182970 |
| Pattern Name | Dahlia Garden |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 11" (28CM) |
| Vertical Repeat | 21 3/4" (55CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 37% COTTON, 51% LINEN, 12% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




182970 | Dahlia Garden, Green - Schumacher Fabric
182970 | Dahlia Garden, Green - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182970 |
| Pattern Name | Dahlia Garden |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 11" (28CM) |
| Vertical Repeat | 21 3/4" (55CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 37% COTTON, 51% LINEN, 12% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182970 |
| Pattern Name | Dahlia Garden |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 11" (28CM) |
| Vertical Repeat | 21 3/4" (55CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 37% COTTON, 51% LINEN, 12% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Floral |














