2025110.317.0 | Island Exotic, Lilly Pulitzer Iii - Lee Jofa Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Buy Lee Jofa Fabric Pattern number 2025110.317.0 pattern name Island Exotic from the collection Lilly Pulitzer Iii. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025110.317.0 |
| Pattern Name | Island Exotic |
| Collection | Lilly Pulitzer Iii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 24.5" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 52%;LINEN - 48% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025110.317.0 | Island Exotic, Lilly Pulitzer Iii - Lee Jofa Fabric
2025110.317.0 | Island Exotic, Lilly Pulitzer Iii - Lee Jofa Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Buy Lee Jofa Fabric Pattern number 2025110.317.0 pattern name Island Exotic from the collection Lilly Pulitzer Iii. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025110.317.0 |
| Pattern Name | Island Exotic |
| Collection | Lilly Pulitzer Iii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 24.5" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 52%;LINEN - 48% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Botanical |
$218.93
2025110.317.0 | Island Exotic, Lilly Pulitzer Iii - Lee Jofa Fabric—
$218.93
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Buy Lee Jofa Fabric Pattern number 2025110.317.0 pattern name Island Exotic from the collection Lilly Pulitzer Iii. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025110.317.0 |
| Pattern Name | Island Exotic |
| Collection | Lilly Pulitzer Iii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 24.5" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 52%;LINEN - 48% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Botanical |

















