S7361 Mineral | Botanical, Blue - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric Pattern S7361 Mineral
. Enjoy this enchanting Fabric. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7361 Mineral |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 50% Cotton, 35% Viscose, 15% Linen |
| Theme | Botanical |
| Color | Blue |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7361 Mineral | Botanical, Blue - Greenhouse Fabric
S7361 Mineral | Botanical, Blue - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric Pattern S7361 Mineral
. Enjoy this enchanting Fabric. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7361 Mineral |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 50% Cotton, 35% Viscose, 15% Linen |
| Theme | Botanical |
| Color | Blue |
$98.00
S7361 Mineral | Botanical, Blue - Greenhouse Fabric—
$98.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric Pattern S7361 Mineral
. Enjoy this enchanting Fabric. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7361 Mineral |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 50% Cotton, 35% Viscose, 15% Linen |
| Theme | Botanical |
| Color | Blue |

















