2025110.517.0 | Island Exotic, Lilly Pulitzer Iii - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025110.517.0 |
| Pattern Name | Island Exotic |
| Collection | Lilly Pulitzer Iii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 24.5" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 52%;LINEN - 48% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025110.517.0 | Island Exotic, Lilly Pulitzer Iii - Lee Jofa Fabric
2025110.517.0 | Island Exotic, Lilly Pulitzer Iii - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025110.517.0 |
| Pattern Name | Island Exotic |
| Collection | Lilly Pulitzer Iii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 24.5" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 52%;LINEN - 48% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Botanical |
Original: $218.93
-65%$218.93
$76.63Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025110.517.0 |
| Pattern Name | Island Exotic |
| Collection | Lilly Pulitzer Iii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 24.5" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 52%;LINEN - 48% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Botanical |

















