85640 | Lorene, Leaf - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85640 |
| Pattern Name | Lorene |
| Collection | New Traditional |
| Width | 54 3/4" (139CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 10 7/8" (28CM) |
| Vertical Repeat | 30" (76CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 19% POLYESTER, 81% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






85640 | Lorene, Leaf - Schumacher Fabric
85640 | Lorene, Leaf - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85640 |
| Pattern Name | Lorene |
| Collection | New Traditional |
| Width | 54 3/4" (139CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 10 7/8" (28CM) |
| Vertical Repeat | 30" (76CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 19% POLYESTER, 81% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85640 |
| Pattern Name | Lorene |
| Collection | New Traditional |
| Width | 54 3/4" (139CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 10 7/8" (28CM) |
| Vertical Repeat | 30" (76CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 19% POLYESTER, 81% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
















