29700 | Vinyl Panache, Antique Gold - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 29700 |
| Pattern Name | Vinyl Panache - Antique Gold |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 52 in (132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 31.04 in (86.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 52 in (132.08 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Gold |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

29700 | Vinyl Panache, Antique Gold - Phillip Jeffries Wallpaper
29700 | Vinyl Panache, Antique Gold - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 29700 |
| Pattern Name | Vinyl Panache - Antique Gold |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 52 in (132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 31.04 in (86.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 52 in (132.08 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Gold |
| Theme | Textured |
Original: $49.00
-65%$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 29700 |
| Pattern Name | Vinyl Panache - Antique Gold |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 52 in (132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 31.04 in (86.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 52 in (132.08 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Gold |
| Theme | Textured |












