37381.24.0 | Marari Linen, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37381.24.0 |
| Pattern Name | Marari Linen |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 52.95" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 70%;COTTON - 30% |
| Finish | |
| Clean Code | W |
| Durability | 0 |
| Color | Red |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37381.24.0 | Marari Linen, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
37381.24.0 | Marari Linen, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37381.24.0 |
| Pattern Name | Marari Linen |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 52.95" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 70%;COTTON - 30% |
| Finish | |
| Clean Code | W |
| Durability | 0 |
| Color | Red |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37381.24.0 |
| Pattern Name | Marari Linen |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 52.95" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 70%;COTTON - 30% |
| Finish | |
| Clean Code | W |
| Durability | 0 |
| Color | Red |
| Theme | Solid |











