90047.1.0 | Bardez Sheer, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 90047.1.0 |
| Pattern Name | Bardez Sheer |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 55.9" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 57%;VISCOSE - 39%;POLYAMIDE - 4% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Neutral |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

90047.1.0 | Bardez Sheer, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
90047.1.0 | Bardez Sheer, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 90047.1.0 |
| Pattern Name | Bardez Sheer |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 55.9" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 57%;VISCOSE - 39%;POLYAMIDE - 4% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Neutral |
| Theme | Solid |
Original: $311.85
-65%$311.85
$109.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 90047.1.0 |
| Pattern Name | Bardez Sheer |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 55.9" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 57%;VISCOSE - 39%;POLYAMIDE - 4% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Neutral |
| Theme | Solid |











