90048.1.0 | Panaji Sheer, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 90048.1.0 |
| Pattern Name | Panaji Sheer |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 53.14" |
| Vert. Repeat | 6.29" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 65%;VISCOSE - 31%;COTTON - 4% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Neutral |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

90048.1.0 | Panaji Sheer, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
90048.1.0 | Panaji Sheer, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 90048.1.0 |
| Pattern Name | Panaji Sheer |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 53.14" |
| Vert. Repeat | 6.29" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 65%;VISCOSE - 31%;COTTON - 4% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Neutral |
| Theme | Solid |
Original: $201.60
-65%$201.60
$70.56Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 90048.1.0 |
| Pattern Name | Panaji Sheer |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 53.14" |
| Vert. Repeat | 6.29" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 65%;VISCOSE - 31%;COTTON - 4% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Neutral |
| Theme | Solid |











