37455.516.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37455.516.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 56" |
| Vert. Repeat | 7.25" |
| Horz. Repeat | 5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 72%;COTTON - 14%;LINEN - 7%;RAYON - 7% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Light Blue |
| Theme | Check/Plaid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37455.516.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
37455.516.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37455.516.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 56" |
| Vert. Repeat | 7.25" |
| Horz. Repeat | 5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 72%;COTTON - 14%;LINEN - 7%;RAYON - 7% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Light Blue |
| Theme | Check/Plaid |
| Notes | 0 |
Original: $147.26
-65%$147.26
$51.54Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37455.516.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 56" |
| Vert. Repeat | 7.25" |
| Horz. Repeat | 5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 72%;COTTON - 14%;LINEN - 7%;RAYON - 7% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Light Blue |
| Theme | Check/Plaid |
| Notes | 0 |













