37486.411.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37486.411.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54.9" |
| Vert. Repeat | 2.63" |
| Horz. Repeat | 13.58" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 41%;ACRYLIC - 33%;COTTON - 17%;VISCOSE - 9% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Check/Plaid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37486.411.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
37486.411.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37486.411.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54.9" |
| Vert. Repeat | 2.63" |
| Horz. Repeat | 13.58" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 41%;ACRYLIC - 33%;COTTON - 17%;VISCOSE - 9% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Check/Plaid |
| Notes | 0 |
Original: $140.96
-65%$140.96
$49.34Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37486.411.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54.9" |
| Vert. Repeat | 2.63" |
| Horz. Repeat | 13.58" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 41%;ACRYLIC - 33%;COTTON - 17%;VISCOSE - 9% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Check/Plaid |
| Notes | 0 |













