37631.24.0 | Jaco, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37631.24.0 |
| Pattern Name | Jaco |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 3.5" |
| Horz. Repeat | 4.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 41%;ACRYLIC - 20%;POLYESTER - 16%;LINEN - 12%;COTTON - 11% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Red |
| Theme | Check/Plaid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37631.24.0 | Jaco, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
37631.24.0 | Jaco, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37631.24.0 |
| Pattern Name | Jaco |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 3.5" |
| Horz. Repeat | 4.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 41%;ACRYLIC - 20%;POLYESTER - 16%;LINEN - 12%;COTTON - 11% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Red |
| Theme | Check/Plaid |
| Notes | 0 |
Original: $256.73
-65%$256.73
$89.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37631.24.0 |
| Pattern Name | Jaco |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 3.5" |
| Horz. Repeat | 4.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 41%;ACRYLIC - 20%;POLYESTER - 16%;LINEN - 12%;COTTON - 11% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Red |
| Theme | Check/Plaid |
| Notes | 0 |













