4193-7471M | Portofino, Primavera Sage Wall Mural - A-Street Wallpaper
This product comes as a 4 Panels - Measures 8.92-ft wide by 9.8-ft tall.
| Brand | A-Street |
| Pattern Number | 4193-7471M |
| Pattern Name | Primavera Sage Wall Mural |
| Collection | Portofino |
| Width | 26.8" |
| Match | Straight |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl |
| Washability | Extra Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 9.8 ' |
| COVERAGE | 4 Panels - Measures 8.92-ft wide by 9.8-ft tall |
| Color | Green |
| Theme | Trees |
Search A-Street Wallpaper Pattern number 4193-7471M pattern name Primavera Sage Wall Mural from the collection Portofino. Enjoy this fabulous wallpaper. A grove of spindly birch trees is artistically rendered against a vibrant horizon in this striking mural. Featured here in a palette of muted green, lilac, light blue, grey, and white. Primavera Sage Wall Mural comes on 4 panels and measures 8.92-ft wide by 9.8-ft tall when assembled. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



4193-7471M | Portofino, Primavera Sage Wall Mural - A-Street Wallpaper
4193-7471M | Portofino, Primavera Sage Wall Mural - A-Street Wallpaper
This product comes as a 4 Panels - Measures 8.92-ft wide by 9.8-ft tall.
| Brand | A-Street |
| Pattern Number | 4193-7471M |
| Pattern Name | Primavera Sage Wall Mural |
| Collection | Portofino |
| Width | 26.8" |
| Match | Straight |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl |
| Washability | Extra Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 9.8 ' |
| COVERAGE | 4 Panels - Measures 8.92-ft wide by 9.8-ft tall |
| Color | Green |
| Theme | Trees |
Search A-Street Wallpaper Pattern number 4193-7471M pattern name Primavera Sage Wall Mural from the collection Portofino. Enjoy this fabulous wallpaper. A grove of spindly birch trees is artistically rendered against a vibrant horizon in this striking mural. Featured here in a palette of muted green, lilac, light blue, grey, and white. Primavera Sage Wall Mural comes on 4 panels and measures 8.92-ft wide by 9.8-ft tall when assembled. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
Original: $454.75
-65%$454.75
$159.16Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This product comes as a 4 Panels - Measures 8.92-ft wide by 9.8-ft tall.
| Brand | A-Street |
| Pattern Number | 4193-7471M |
| Pattern Name | Primavera Sage Wall Mural |
| Collection | Portofino |
| Width | 26.8" |
| Match | Straight |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl |
| Washability | Extra Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 9.8 ' |
| COVERAGE | 4 Panels - Measures 8.92-ft wide by 9.8-ft tall |
| Color | Green |
| Theme | Trees |
Search A-Street Wallpaper Pattern number 4193-7471M pattern name Primavera Sage Wall Mural from the collection Portofino. Enjoy this fabulous wallpaper. A grove of spindly birch trees is artistically rendered against a vibrant horizon in this striking mural. Featured here in a palette of muted green, lilac, light blue, grey, and white. Primavera Sage Wall Mural comes on 4 panels and measures 8.92-ft wide by 9.8-ft tall when assembled. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
























