4193-7472M | Portofino, Primavera Dark Blue Wall Mural - A-Street Wallpaper
This product comes as a 4 Panels - Measures 8.92-ft wide by 9.8-ft tall.
| Brand | A-Street |
| Pattern Number | 4193-7472M |
| Pattern Name | Primavera Dark Blue Wall Mural |
| Collection | Portofino |
| Width | 26.8" |
| Match | Straight |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl |
| Washability | Extra Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 9.8 ' |
| COVERAGE | 4 Panels - Measures 8.92-ft wide by 9.8-ft tall |
| Color | Blue |
| Theme | Trees |
Shop A-Street Wallpaper Product# 4193-7472M pattern name Primavera Dark Blue Wall Mural from the collection Portofino. Enjoy this popular wallpaper. A grove of spindly birch trees is artistically rendered against a vibrant horizon in this striking mural. Featured here in a palette of shimmering blues, orange, white, light brown, teal, and purple. Primavera Dark Blue Wall Mural comes on 4 panels and measures 8.92-ft wide by 9.8-ft tall when assembled. Samples always available. Quick Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



4193-7472M | Portofino, Primavera Dark Blue Wall Mural - A-Street Wallpaper
4193-7472M | Portofino, Primavera Dark Blue Wall Mural - A-Street Wallpaper
This product comes as a 4 Panels - Measures 8.92-ft wide by 9.8-ft tall.
| Brand | A-Street |
| Pattern Number | 4193-7472M |
| Pattern Name | Primavera Dark Blue Wall Mural |
| Collection | Portofino |
| Width | 26.8" |
| Match | Straight |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl |
| Washability | Extra Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 9.8 ' |
| COVERAGE | 4 Panels - Measures 8.92-ft wide by 9.8-ft tall |
| Color | Blue |
| Theme | Trees |
Shop A-Street Wallpaper Product# 4193-7472M pattern name Primavera Dark Blue Wall Mural from the collection Portofino. Enjoy this popular wallpaper. A grove of spindly birch trees is artistically rendered against a vibrant horizon in this striking mural. Featured here in a palette of shimmering blues, orange, white, light brown, teal, and purple. Primavera Dark Blue Wall Mural comes on 4 panels and measures 8.92-ft wide by 9.8-ft tall when assembled. Samples always available. Quick Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
Original: $765.00
-65%$765.00
$267.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This product comes as a 4 Panels - Measures 8.92-ft wide by 9.8-ft tall.
| Brand | A-Street |
| Pattern Number | 4193-7472M |
| Pattern Name | Primavera Dark Blue Wall Mural |
| Collection | Portofino |
| Width | 26.8" |
| Match | Straight |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl |
| Washability | Extra Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 9.8 ' |
| COVERAGE | 4 Panels - Measures 8.92-ft wide by 9.8-ft tall |
| Color | Blue |
| Theme | Trees |
Shop A-Street Wallpaper Product# 4193-7472M pattern name Primavera Dark Blue Wall Mural from the collection Portofino. Enjoy this popular wallpaper. A grove of spindly birch trees is artistically rendered against a vibrant horizon in this striking mural. Featured here in a palette of shimmering blues, orange, white, light brown, teal, and purple. Primavera Dark Blue Wall Mural comes on 4 panels and measures 8.92-ft wide by 9.8-ft tall when assembled. Samples always available. Quick Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
























