4193-7490M | Portofino, Fresco Multicolor Wall Mural - A-Street Wallpaper
This product comes as a 3 Panels - Measures 6.7-ft wide by 9.8-ft tall.
| Brand | A-Street |
| Pattern Number | 4193-7490M |
| Pattern Name | Fresco Multicolor Wall Mural |
| Collection | Portofino |
| Width | 26.8" |
| Match | Straight |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl |
| Washability | Extra Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 9.8 ' |
| COVERAGE | 3 Panels - Measures 6.7-ft wide by 9.8-ft tall |
| Color | Multi Color |
| Theme | Modern |
View A-Street Wallpaper SKU 4193-7490M pattern name Fresco Multicolor Wall Mural from the collection Portofino. Enjoy this inspiring wallpaper. Uninhibited and free-spirited, this artistic wall mural features layers of energetic brushstrokes filling two thirds of the surface. Seen here in an electric palette of bright yellow, lime green, sky blue, teal, dark green, vibrant purple, magenta, and white. Fresco Multicolor Wall Mural comes on 3 panels and measures 6.7-ft wide by 9.8-ft tall when assembled. Samples always available online. Quick Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



4193-7490M | Portofino, Fresco Multicolor Wall Mural - A-Street Wallpaper
4193-7490M | Portofino, Fresco Multicolor Wall Mural - A-Street Wallpaper
This product comes as a 3 Panels - Measures 6.7-ft wide by 9.8-ft tall.
| Brand | A-Street |
| Pattern Number | 4193-7490M |
| Pattern Name | Fresco Multicolor Wall Mural |
| Collection | Portofino |
| Width | 26.8" |
| Match | Straight |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl |
| Washability | Extra Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 9.8 ' |
| COVERAGE | 3 Panels - Measures 6.7-ft wide by 9.8-ft tall |
| Color | Multi Color |
| Theme | Modern |
View A-Street Wallpaper SKU 4193-7490M pattern name Fresco Multicolor Wall Mural from the collection Portofino. Enjoy this inspiring wallpaper. Uninhibited and free-spirited, this artistic wall mural features layers of energetic brushstrokes filling two thirds of the surface. Seen here in an electric palette of bright yellow, lime green, sky blue, teal, dark green, vibrant purple, magenta, and white. Fresco Multicolor Wall Mural comes on 3 panels and measures 6.7-ft wide by 9.8-ft tall when assembled. Samples always available online. Quick Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
Original: $365.50
-65%$365.50
$127.92Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This product comes as a 3 Panels - Measures 6.7-ft wide by 9.8-ft tall.
| Brand | A-Street |
| Pattern Number | 4193-7490M |
| Pattern Name | Fresco Multicolor Wall Mural |
| Collection | Portofino |
| Width | 26.8" |
| Match | Straight |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl |
| Washability | Extra Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 9.8 ' |
| COVERAGE | 3 Panels - Measures 6.7-ft wide by 9.8-ft tall |
| Color | Multi Color |
| Theme | Modern |
View A-Street Wallpaper SKU 4193-7490M pattern name Fresco Multicolor Wall Mural from the collection Portofino. Enjoy this inspiring wallpaper. Uninhibited and free-spirited, this artistic wall mural features layers of energetic brushstrokes filling two thirds of the surface. Seen here in an electric palette of bright yellow, lime green, sky blue, teal, dark green, vibrant purple, magenta, and white. Fresco Multicolor Wall Mural comes on 3 panels and measures 6.7-ft wide by 9.8-ft tall when assembled. Samples always available online. Quick Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
























