4211-83524 | Private Reserve, Winthrop Merlot Geometric - Ronald Redding Wallpaper
| Brand | Ronald Redding |
| Pattern Number | 4211-83524 |
| Pattern Name | Winthrop Merlot Geometric |
| Collection | Private Reserve |
| Width | 27" |
| Match | Drop |
| Repeat | 25.25" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Spongeable |
| Removability | Wet Removable |
| Coverage | About 60.8 square feet |
| Color | Red |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



4211-83524 | Private Reserve, Winthrop Merlot Geometric - Ronald Redding Wallpaper
4211-83524 | Private Reserve, Winthrop Merlot Geometric - Ronald Redding Wallpaper
| Brand | Ronald Redding |
| Pattern Number | 4211-83524 |
| Pattern Name | Winthrop Merlot Geometric |
| Collection | Private Reserve |
| Width | 27" |
| Match | Drop |
| Repeat | 25.25" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Spongeable |
| Removability | Wet Removable |
| Coverage | About 60.8 square feet |
| Color | Red |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Ronald Redding |
| Pattern Number | 4211-83524 |
| Pattern Name | Winthrop Merlot Geometric |
| Collection | Private Reserve |
| Width | 27" |
| Match | Drop |
| Repeat | 25.25" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Spongeable |
| Removability | Wet Removable |
| Coverage | About 60.8 square feet |
| Color | Red |
| Theme | Abstract |












