5017001 | Jamie'S Trophies Sisal, Natural - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017001 |
| Pattern Name | Jamie'S Trophies Sisal |
| Color Name | Natural |
| Collection | A Country Life |
| Width | 34" (86CM) |
| Vertical Repeat | 96 3/8" (244CM) |
| Horizontal Repeat | 34" (86CM) |
| Match | HALF DROP |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Brown |
| Theme | Nautical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5017001 | Jamie'S Trophies Sisal, Natural - Schumacher Wallpaper
5017001 | Jamie'S Trophies Sisal, Natural - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017001 |
| Pattern Name | Jamie'S Trophies Sisal |
| Color Name | Natural |
| Collection | A Country Life |
| Width | 34" (86CM) |
| Vertical Repeat | 96 3/8" (244CM) |
| Horizontal Repeat | 34" (86CM) |
| Match | HALF DROP |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Brown |
| Theme | Nautical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017001 |
| Pattern Name | Jamie'S Trophies Sisal |
| Color Name | Natural |
| Collection | A Country Life |
| Width | 34" (86CM) |
| Vertical Repeat | 96 3/8" (244CM) |
| Horizontal Repeat | 34" (86CM) |
| Match | HALF DROP |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Brown |
| Theme | Nautical |














